>

مطالب آموزشی

اخبار دبستان و پیش دبستان پسرانه اندیشمند فردا

نقش و تاثير محيط در مطالعه و ميزان يادگيري

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

مثلا ممكن است براي قبول شدن در كنكور، بسيار مصمم باشيم، اما اراده و عزمي‌ كه براي اين منظور، جزم نموده‌ايم، تحت تاثير عوامل محيطي مثل شلوغي و نامناسب بودن فضاي اطراف براي مطالعه، ضعيف‌تر و ضعيف‌تر بشود و نتوانيم تصميم‌مان را محَقَق سازيم.
درواقع، ما براي رسيدن به هدف اين‌چنيني، علاوه بر قدرت اراده، از فراهم ساختن پاره‌اي شرايط ديگر نيز ناگزيريم. اگر با اينكه تصميم‌مان براي موفق شدن در امتحانات پايان‌ترم، كنكور، آزمون زبان و امتحان‌هاي ديگر، جدي است اما در محيطي قرار داريم كه به دليل نامناسب بودن، نمي‌توانيم تمام توان‌مان را بر روي هدف موردنظرمان متمركز كنيم؛ بايد بدانيم به اين شكل و به طور ناخودآگاه، درحال تقديم كردن بخش مهمي از انرژي و اراده‌مان به محيطي هستيم كه درراستاي هدف ما نيست.
بنابراين، قبل از هر چيز، از همسو بودن محيطي كه براي مطالعه، پژوهش و... درنظر گرفته‌ايم، مطمئن شويم. گاهي با يك تغيير ساده و انتخاب فضايي ديگر براي مطالعه، عملكردمان به مراتب افزايشي باورنكردني مي‌يابد. يكي از بهترين محيطها براي به دست آوردن تمركز لازم در مطالعه و درس خواندن، سالنهاي مطالعه دانشگاه و كتابخانه‌هايي است كه در آن، غالبا افراد يك هدف و دغدغه مشترك دارند و آن؛ خواندن و درك و دريافت مطلب است، اين هم‌دغدغه‌بودن افراد، فضايي را مي‌سازد كه ما براي موفق شدن در زمينه مطالعه، به شدت به آن نيازمنديم.

تماس با ما

 تهران، بلوار آفريقا، نرسیده به میرداماد، نبش کوچه سپیدار، پ ۶

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مدارس رویش اندیشمند فردا می باشد, © 2019
Powered By Pardisan Co

جستجو